“6284 sayılı kanun kırmızı çizgimizdir” dediği için tehdit edildiğini söyleyen AKP’li Özlem Zengin Halk TV’ye konuştu: Bana saldıranlar azınlık

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Cumhur İttifakı’na katılma şartı olarak ileri sürdüğü 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine, “kırmızı çizgimizdir” dediği için tehdit mesajları aldığını söyleyen AKP Genel Başkanvekili Özlem Zengin, “O kadar çok destek aldım ki ‘sade’ kadınlardan ve erkeklerden… Saldıranlar hakikaten azınlık…” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için öne sürdüğü 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Deryan Yanık ve AKP Grup Başkanvekili Zengin’den gelen itirazlar, parti tabanında rahatsızlığa yol açmıştı.

Zengin, Sadece Twitter’dan değil, çok düzenli ve planlı bir saldırıya dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit mesajları alıyorum. Bunun ne kadar ciddi bir konu olduğunu bilmiyorum kamuoyu fark ediyor mu…” demişti.

AKP’li Zengin, Halk TV’de yayınlanan ‘Sözüm Var’ programına özel gazeteci Barış Terkoğlu’na konuştu. “Kadın meselesi, siyasette öğütülemeyecek kadar büyük ve önemli bir Türkiye meselesi” diyen Zengin, şunları söyledi:

“Bu konu kadınları fevkalade rahatsız ediyor. O kadar çok destek aldım ki ‘sade’ kadınlardan ve erkeklerden… Saldıranlar hakikaten azınlık… Yalnızlık sorun değil benim için. Bugünlere gelirken tek başıma savunduğum çok konu oldu. Kadın meselesi, siyasette öğütülemeyecek kadar büyük ve önemli bir Türkiye meselesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir