Roman Dernekleri Seçimde Tarafını Açıkladı: Kobra Murat da Toplantıya Katıldı

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu ve İstanbul Roman Kanaat Önderleri ve Dernekler Federasyonu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı.

İstanbul Topkapı’da düzenlenen toplantıya Roman Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Selahattin Paker, İstanbul Roman Kanaat Önderleri Federasyonu Başkanı Adnan Demirez, İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih Makaracı ve Kobra Murat lakabıyla bilinen Murat Divandiler katıldı.

Demirez, “Cumhur İttifakı’na desteğimizi açıklıyoruz. Sonuna kadar bu süreçte sayın Cumhurbaşkanımız ve mülki amirlerimizin yanında olacağız. Mazlumlara dokunmaya, önünü açmaya, eğitime, konuta, istihdama ihtiyacı olan Roman kardeşlerimize bu ayrımcılığı, ikinci sınıf vatandaşlığı, ötekileştiriciliği önümüzden kaldıran Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimizi birlikteliğimizi seve seve açıklıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan şarkıcı Murat Divandiler de bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir