Elon Musk Özentisi mi? Tron Mucidi’nin Paylaşımı Şaşırttı!

Tron patronu Justin Sun, Elon Musk’ın Dogecoin hakkındaki Twitter paylaşımlarına dair bir ipucu gibi görünen şifreli bir paylaşım yaptı. Bu da bir ‘Elon Musk özentisi mi yoksa başka bir anlamı mı var?’ sorusunu akıllara getirdi.

Tron mucidinden Musk özentili bir paylaşım!

Tron Blockchain kurucusu ve Tron Vakfı’nın eski genel müdürü Justin Sun, X sosyal medya platformunda Elon Musk tarzında yazılmış şifreli bir paylaşım yaptı. Paylaşımında X uygulaması sahibinin sevdiği rakamlara yer veriyor. Ayrıca, Musk’ın 2022’den önce attığı “420” tweetlerini açıkça hatırlatıyor. Görünüşe göre kripto topluluğu Sun’ın mesajına hevesle yanıt verdi. Daha doğrusu herkes, mesajı kendine göre anladı.

Eski Tron Vakfı başkanı tipik bir Elon Musk tweet’i olan “420 69” tweet’ini attı. “420” (“4/20”), “Uluslararası Dogecoin Günü” ve aynı zamanda ot içenlerin kutladığı gün olan 20 Nisan’ı temsil ediyor. “69 “a gelince, Elon Musk birkaç yıl önce şaka yollu bir tweet attı. Bu paylaşımında doğum gününün 4/20 gününden 69 gün uzakta olduğunu söyledi. Yani, 28 Haziran.

Elon Musk, Dogecoin’in önde gelen destekçilerinden biri. Çünkü orijinal meme coin’i 2018-2019 yılları arasında dikkatini çekti. O zamanlar Musk, DOGE hakkında sık sık tweet atmaya başladı. Bu paylaşımlarına genellikle “420” ekledi. Bunlar bir bakıma “erken” günlerdi. Çünkü Tesla patronunun ve büyük bir meme aşığının dikkati Dogecoin topluluğu için gurur vericiydi. Bu nedenle Elon Musk tweetleri genellikle Dogecoin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, onu bir çok kez yukarı doğru itti.

Elon Musk en büyük Dogecoin hayranı olmaya devam ediyor

2021 yılında, Elon Musk sayesinde Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 dolara yükseldi. Ancak, şu anda 0,7376 dolardan el değiştiriyor. Yani bu tarihi fiyat zirvesinin %87,8 altında. DOGE fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan yaklaşık bir ay sonra keskin bir düşüş yaşadı. Bundan önce Musk, Dogecoin’i Twitter’da ve televizyonda yoğun bir şekilde destekledi. Twitter’da kendisinden “The DogeFather” olarak bahsetti (ikonik roman ve film “The Godfather “a atıf yapıyor). Ardından Saturday Night Live şovunda diğer konuların yanı sıra Dogecoin hakkında bir akşam boyunca konuştu. Ancak Musk daha sonra DOGE ve genel olarak kriptoyu milyonlarca televizyon izleyicisine tanıttı.

Genel olarak Musk, zaman geçtikçe DOGE üzerindeki o güçlü “Elon Musk” etkisini kaybetti. Bununla birlikte, tweetlerinde Dogecoin’den birçok kez “halk için para birimi” olarak bahsetti. Tesla patronu daha sonra kripto para varlıklarının boyutunu açıklamadan Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir