Nokia G22 şimdi şeftali rengi seçeneğiyle geliyor

HMD, Nokia markasını terk ettiğini duyurdu. Şirket, 2016 yılından bu yana Nokia markasının sahibiydi. HMD’nin yakın gelecekte kendi markalı akıllı telefonlarını duyurması bekleniyor ancak şirket, Nokia G22’yi yeni bir renk seçeneğiyle piyasaya sürerek bu adımı attı. Bu duyuru, HMD’nin resmi X (eski adıyla Twitter) hesabı üzerinden yapıldı.

Geçtiğimiz yıl MWC’de kullanıcıların kendilerinin tamir edebilme özelliğiyle tanıtılan Nokia G22, Meteor Gri, Pembe ve Lagün Mavi olmak üzere üç renk seçeneği ile duyurulmuştu. Şimdi ise “So Peach” adı verilen yeni bir renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Cihazın arka paneli şeftali tonunda bir renge sahip. Cihazın diğer temel özellikleri ise neredeyse aynı kalmakta. Belki de ilginç bir detay olarak, “Peach Fuzz” 2024 yılının Pantone rengi olarak belirlendi.

Nokia G22 şimdi şeftali rengi seçeneğiyle geliyor

Nokia G22’nin “So Peach” renk seçeneğinin fiyatı, diğer renk seçenekleriyle aynı olması bekleniyor ve temel 4GB + 64GB varyantı için fiyat 130 EUR’dan başlıyor. Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz net değil.

Nokia G22, 6.5 inç HD+ ekran, 90Hz yenileme hızı ve kalın alt çerçeveye sahip. Yan tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcısı ve arka panelde 50MP ana sensör ile iki adet 2MP lens içeren dikdörtgen kamera modülü özellikler arasında. Akıllı telefon, 4GB RAM ve 128GB’a kadar depolama ile birleştirilmiş Unisoc T606 işlemci tarafından güçlendiriliyor. Ayrıca 2GB sanal RAM ve 2TB’a kadar microSD desteği bulunuyor. Cihaz, 20W şarj desteğine sahip 5,050mAh batarya ile destekleniyor ve Android 12 ile birlikte geliyor, iki yıl boyunca işletim sistemi güncellemeleri garantili.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir